‘Blote draoikes café’
De vrijwilligers van het ‘Blote draoikes café’
LEUR. Iedere eerste dinsdag van de maand komen de klusvrijwilligers van het ‘Blote draoikes café’ bij elkaar om Leurse senioren te helpen. De sfeer en gezelligheid zit er goed in bij deze groep techneuten. Tijdens het gesprek met de mannen hoor je het plezier terug dat ze hebben in hun werkzaamheden.
Piet en Ben hebben de reparatiedienst opgezet en andere vrijwilligers gezocht. De reden is dat ze graag nog met hun handen werken en ze weten dat er behoefte is vooral bij senioren. Zo is er een groep ontstaan van praktische mensen. Iedere eerste dinsdag van de maand zijn ze te vinden in Het Turfschip.

Kleine klusjes
Alle Leurse senioren die een klusje hebben of een kapot apparaat zijn welkom. Iedere eerste dinsdag van de maand tussen 10.00 en 11.30 uur in het Turfschip in De Huiskamer van De KBO Leur. Mensen hoeven geen lid te zijn van De KBO om gebruik te maken van Het Blote Draoikes Café. Soms pakken ze kleine klussen op bij de senioren thuis zoals rolgordijnen of schilderijen ophangen of kapotte lampen repareren. Dan zijn ze altijd met zijn tweeën. Dat is veilig en voorkomt misverstanden. Wim: “We blijven af van gas en meterkastveranderingen. Daar beginnen we niet aan.”
Maak kennis met de vrijwilligers
Wim Klaasen (76) is nu 2,5 jaar actief als vrijwilliger. In zijn werkzame leven zat hij op de weg. Hij verbouwde drie keer een eigen huis en is daardoor een ervaren klusser. Hij begon als vrijwilliger gastheer en leerde zo allerlei mensen kennen. Ben van der Aa (75) is zo’n drie jaar secretaris van KBO-Leur. Vanaf dat zijn zoon naar school ging, deed hij vrijwilligerswerk, nu zo’n 45 jaar. Hij was actief bij het oudercomité, zat in het schoolbestuur en was actief in de politiek. Daarbuiten richtte hij de West-Brabantse Triatlon Vereniging op in Sint Willebrord en is hij EHBO kader-instructeur geweest. Oorspronkelijk komt hij uit Tilburg maar woont al 32 jaar in plan Hooghuis. Huub Kusters (76 jaar) is geen lid van de KBO en alweer een jaar betrokken bij het ‘Blote Draoikes café’.
“Zolang je wat kan doen en zo lang je er zin in hebt moet je het doen"
Huub Kusters (76 jaar) is geen lid van de KBO en alweer een jaar betrokken bij het ‘Blote Draoikes café’. Huub is dertien jaar actief als vrijwilliger bij onder andere Buur voor Buurt, Lelie de Molen en de Maria Parochie. Over het inzetten als vrijwilliger zegt hij: “Zolang je wat kan doen en zo lang je er zin in hebt moet je het doen vind ik.’ Piet Teunissen (86 jaar) is negen jaar vicevoorzitter KBO Leur, en al 25 jaar actief bij de KBO Leur. Zijn eerste vrijwilligerswerk deed hij op zijn 17e toen hij bij de verkenners ging. Piet was ook jarenlang actief bij het oranje comité Leur. Tony van Haperen hoort ook bij de club, hij kon niet bij het gesprek aanwezig zijn.
Contact
Wanneer: De eerste dinsdag van de maand
Tijd: tussen 10.00 en 11.30 uur
Waar: Turfschip in De Huiskamer van De KBO Leur
E-mail: Secretariaat@kboleur.nl